امام جمعه شهر فاضل آباد اظهار داشت: امام خمینی (ره) خوشنام ترین، معروف ترین و اثرگذارترین روحانی قرن معاصر در جهان بالاخص امت اسلامی بودند.

به گزارش گروه اجتماعی و سیاسی کمالان نیوز:حجت الاسلام نجفعلی قاسمی امام جمعه شهر فاضل آباد در مراسم سی امین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی در گنبدکاووس با تجلیل از شخصیت تاثیرگذار امام راحل و فکر و اندیشه آن رهبر عالیقدر افزود: رمز ماندگاری و تداوم انقلاب اسلامی در گرو پیمودن راه و اندیشه امام راحل و نیز تبعیت محض از منویات جانشین خلف آن رهبر فقید سفر کرده است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و بیان دستاوردهای نهضت اسلامی ایشان، افزود: تجلیل از امام تجلیل از فرد نیست بلکه تجلیل از مکتب و یک جریان مقدس و در مجموع تجلیل از شعائر دین است زیرا آن عبد صالح خدا با انقلاب خویش اسلام ناب محمدی (ص) را احیا و حکومت دینی برپا کردند.

حجت الاسلام قاسمی اضافه کرد: امام راحل به خاطر شخصیت الهی خویش و نیز انقلابی که دستاوردهای بی شمار مادی و معنوی برای امت اسلام به همراه داشته، برای همیشه در تاریخ و قلب ها ماندگار است.

وی تصریح کرد: امام راحل با تشکیل حکومت اسلامی و دینی که ام الثمرات دستاوردهای آن مرد الهی بود و با اثبات توانایی اسلام برای اداره حکومت، خط بطلانی بر تز جدایی دین از سیاست دشمنان و استکبار جهانی که ۲۰۰ سال روی آن کار کرده بودند، کشید.

امام جمعه شهر فاضل آباد همچنین وارد کردن معنویت در حکومت در قالب قرائت از سیره نبوی و اهل بیت (ع) و وحدت امت اسلامی در مقابله با دشمن، احیای روحیه و هویت خود باوری در امت اسلامی، به صحنه آوردن مردم در تصمیم گیری های نظام و دشمن شناسی و مبارزه با دشمن با زنده کردن روحیه استکبار ستیزی را از دیگر دستاوردهای مادیو معنوی امام راحل برای امت اسلامی بالاخص ملت ایران برشمرد.

حجت الاسلام قاسمی ادامه داد: این دستاوردهای بزرگ سبب شده تا امروز دشمنان تلاش زیادی برای از بین بردن اندیشه و آرمان امام راحل انجام دهند زیرا اندیشه و راه امام ضربات سنیگنی بر آنان در منطقه خاورمیانه بالاخص در مساله حمایت از مردم مظلوم فلسطین و مبارزه با اسرائیل غاصب وارد کرد.

وی گفت: امروز دشمنان تلاش دارند با تحریف شخصیت امام و اندیشه او با استفاده از نیروهای داخلی و بعضاً یاران آن رهبر فقید به اهداف خود دست یابند که وظیفه امت اسلام بالاخص مردم هوشیار، بیدار و با بصیرت ایران اسلامی است که با حضور پرشور خود در صحنه و حمایت و پیروی از منویات جانشین خلف ایشان، توطئه های دشمنان را خنثی نمایند.

حجت الاسلام قاسمی همچنین با اشاره به شخصیت والای رهبر فعلی انقلاب اسلامی و با تجلیل از انتخاب صحیح خبرگان رهبری در انتخاب جانشین خلف و صالح برای امام راحل، اضافه کرد: مقام معظم رهبری به شایستگی در ۳۰ سال گذشته تمام اصول و مبانی امام راحل را دنبال کرده است.

وی با یادآوری سخن امام راحل که فرمودند “پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به کشور آسیبی نرسد”، تصریح کرد: انصافاً مدیریت مقام معظم رهبری در ۳۰ سال گذشته بالاخص در مساله فتنه ۸۸ بسیار مدبرانه و حکیمانه بود و راه و روش معظم له، دشمنان را نا امید کرده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :