سیدرضایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آبادکتول اظهار داشت: سیاست‌های کلی دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس بیانیه گام دوم رهبر انقلاب است.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: سیدحسن سیدرضایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول در حاشیه سی و هفتمین اجلاس سراسری رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سی و هفتمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور بر این مسئله تأکید دارد که دانشگاه آزاد اسلامی در راستای گام دوم انقلاب حرکت کرده و برنامه‌ها و سیاست‌های کلی‌ خود را بر اساس بندهای هفتگانه‌ای که مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب مطرح کرده‌اند، مدیریت می‌کند.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی درصدد است چه در حوزه آموزش، چه در حوزه پژوهش و چه در حوزه مهارت‌ها، با مدیریت جهادی و علمی بتواند گام‌هایی را در راه حل مسائل و چالش‌های اساسی کشور بردارد که ایران به کشوری برتر و پیشرفته در حوزه‌های متفاوت علمی و اقتصادی، بر اساس دانش‌بنیان و فرهنگی تبدیل شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آباد کتول با اشاره به سامانه طرح پایش گفت: دانشجویان در مقطع ارشد و دکتری پایان‌نامه خودشان را در این سامانه ثبت می‌کنند که طبیعتاً مبتنی بر حل مشکلات و معضلات کشور است.

وی افزود: مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول با داشتن هفت شرکت دانش‌بنیان، سه محصول را تولید کرده است. اولین محصول، مخزن آلرتیسم است که دما و رطوبت گلخانه‌ها و مرغداری‌ها را کنترل می‌کند چون خیلی از گلخانه‌ها و مرغداری‌ها از این مسئله رنج برده و تلفات زیادی داشتند که این محصول به تولید انبوه رسیده است. دوم، دستگاه کامبیننت است که تحول بزرگی را در بخش کشاورزی ایجاد می‌کند. دستگاهی است که خاک را برمی‌دارد، دانه گذاشته می‌شود و روی دانه هم مجدداً خاک گذاشته می‌شود.

سیدرضایی ادامه داد: در بحث سوم نیز دنبال یک سری برندسازی‌ها در حوزه گیاهان و میوه‌های ارگانیک هستیم. بنابراین امیدواریم که بتوانیم سه معضل اساسی در حوزه کشاورزی در کشور را برطرف کنیم.

این خبر را به اشتراک بگذارید :