مدیرعامل شرکت آبفار گلستان اظهار داشت:شهرستان علی آبادکتول دارای ۶۶ روستاست و تنها دو روستای این شهرستان فاقد آب شرب است.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: بهزاد هرمزی مدیرعامل شرکت آبفار گلستان در آیین بهره برداری از پروژه مخزن بتنی ۳۰۰ متر مکعبی آب شرب روستای مهدی آباد بخش مرکزی علی آبادکتول گفت: شهرستان علی آباد کتول دارای ۶۶ روستاست و تنها دو روستای این شهرستان فاقد آب شرب است.

وی افزود: هم اکنون ۸۲ درصد جمعیت روستاهای شهرستان علی آبادکتول از آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت آبفار گلستان با اشاره به اینکه میزان برخورداری جمعیت روستایی استان از آب شرب ۷۲ درصد است، عنوان کرد: تا قبل از سال ۹۵ چاه آب روستای مهدی آباد در وسط روستا قرار داشت و آب آن آلوده بود.

وی با یادآوری اینکه حفر و تجهیز چاه جدید روستای مهدی آباد سال ۹۵ کلید خورد، متذکر شد: امکانات و مصالح این مخزن ۳۰۰ مترمکعبی در سال مالی ۹۷ توسط آبفار گلستان تهیه و با هماهنگی با قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوا گلستان این مخزن احداث شد که پایداری آب شرب سالم و بهداشتی این منطقه را تامین می کند.

هرمزی هزینه بهره برداری از این پروژه را سه هزار و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و ادامه داد: با بهره برداری از این پروژه ۷۳۵ خانوار با سه هزار و ۳۰۰ نفر جمعیت از نعمت آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.

وی با اشاره به اینکه آب شرب نزد ما ودیعه ای است که باید به نسل های آینده انتقال داده شود، گفت: بارندگی امسال دلیلی بر نبود محدودیت منابع آبی نیست ازاینرو نیاز است تا مردم در مصرف آب در بخش های خانگی، صنعتی و کشاورزی صرفه جویی کنند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :