برای شهرم ، حال خوب و روز خوش آرزو دارم به قلم حجت الاسلام شیخ نورعلی دیلم

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: حجت الاسلام شیخنورعلی دیلم معاون مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور و از شاخصین منطقه در خصوص وضعیت کنونی شهرستان علی آبادکتول تحلیلی کارشناسی را به قلم آورد که متن آن به شرح ذیل است:

ضمن تشکر از مبتکرین نامگذاری و مسئولین برگزار کننده گرا‌میداشت روز علی آباد کتول(۱۹تیرماه) که این نامگذاری و جشن ها، قطعا به معرفی فرهنگ،آداب و رسوم و ظرفیت های بی نظیر شهرستان کمک شایانی خواهد کرد.

با توجه به اخبار تلخ ، نگران کننده و غیرقابل دفاعی که ازشهرستان علی آبادکتول به کشور و استان مخابره می شود،حال دلم را ابری و دلگیر کرده است.

بدور از سیاه نمایی که به آرامش روانی جامعه لطمه می زند، افزایش آمار قتل و ضرب و جرح عمدی در یک‌ ماه گذشته و بقیه بزهکاری ها و آسیب های اجتماعی مثل سرقت، استعمال موادمخدر، فقر و بیکاری، تکدی گری و طلاق ( با افزایش وکاهش نسبت به سال های گذشته ) چه پیامی برای دلسوزان و نخبگان و مردم شهرستان دارد.

 

سکوت، عزلت نشینی، بی تفاوتی و منفعل بودن چه کمکی به کاهش آسیب های اجتماعی و یا ارتقای شاخصه های پیشرفت در شهرستان کتول دارد؟ 

 

اگر جواب منفی است، پس نخبگان شهرستان با تشکیل نشست های تخصصی و بارش افکار، راههای برون رفت از این وضعیت نسبتا غمبار را احصاء و نقشه راه پیشرفت شهرستان را ترسیم

راههای برون رفت از این وضعیت نسبتا غمبار را احصاء و نقشه راه پیشرفت شهرستان را ترسیم کنند. 

 

به نظر حقیر ، دقت نظر در بیانیه حکیمانه گام دوم انقلاب و نگاه بومی به فرمایشات مقام معظم رهبری می تواند برای ما راهگشا باشد.

 

۱- توجه به جوانان و پذیرش مسولیت توسط آنها

رهبرمعظم انقلاب ازجوانان به عنوان محور تحقق پیشرفت نظام اسلامی یاد کردند.درشهرستان علی آبادکتول، توجه به انتصاب و انتخاب مدیران، کارگزاران، اندیشمندان و فعالان جوان می تواند روحیه امید ، حرکت و کار جهادی را زنده کند، البته این امر در صورتی محقق می شود که جوانان، مطالبه گری داشته باشند و آماده پذیرش مسولیت ها در همه میدان های اجرایی، قانونگذاری، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی باشند و با روحیه انقلابی و عمل جهادی، پیشرفت شهرستان را نشانه گیرند.

 

۲-نیروهای مستعد، کار آمد و دارای تحصیلات عالی

شهرستان علی آبادکتول از نظر دارا بودن نیروهای فرهیخته و دارای نبوغ با پشتکار زیاد در استان گلستان کم نظیر است، اما متاسفانه در ۲۰ سال گذشته ، با غفلت دست اندرکاران ،مسولین اجرایی و نمایندگان ادوار مجلس (عمدا یا سهوا) بی استفاده یا کم استفاده مانده است و عزمی برای تربیت، ارتقاء و استفاده واقعی از انبوه نیروهای کار آمد، دیده نشده و همیشه به صورت ابزاری، سلیقه ای و شخصی به آنها نگاه شد.

 

۳-تمرکز بر فرصت های مادی شهرستان

موقعیت جغرافیایی مناسب، قرار گرفتن در مسیر مشهدمقدس، حاصلخیزی زمین های کشاورزی و باغی، جنگل و سد کبودوال،روستاهای نمونه و هدف گردشگری، جنگل های انبوه دهنه محمدآبادکتول و زرین گل، تنوع اقوام، وجوددانشگاه های معتبر و توریست پذیری، فرصت های ویژه ای است که با اتحاد ، همدلی و فعال کردن آنها و بهره گیری از مدیران کارآمد، با انگیزه، خردمند ، جوان و اهل مشورت، ضمن کنار زدن غبار فقر و آسیب های اجتماعی ، می توان روز علی آباد کتول را جشن واقعی گرفت. ان شاالله

این خبر را به اشتراک بگذارید :