ابوذر اسفندیاری پور شهردار علی آبادکتول از تمدید مدیریت شهرداری بر پارک جنگلی کبودوال خبرداد.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: ابوذر اسفندیاری پور شهردار علی آبادکتول از تمدید قرارداد مدیریت پارک جنگلی کبودوال بین شهرداری و اداره کل منابع طبیعی استان طی نامه مورخه ۱۳۹۸/۴/۲۳ آن اداره کل تا اطلاع ثانوی (تصویب پروژه تله کابین در شورایعالی شهرسازی و معماری و فراهم شدن شرایط واگذاری مدیریت پارک به مجری جدید از طریق مزایده ) خبرداد.

اسفندیاری پور در ادامه توضیحاتی در مورد آخرین وضعیت پارک جنگلی کبودوال و پروژه تله کابین به شرح زیر ارائه کرد:

مدیریت پارک جنگلی کبودال از سال ۱۳۴۳ تا کنون در اختیار شهرداری علی آباد کتول می باشد.

وی خاطر نشان کرد:در حال حاضر مساحت پارک ۱۰۳ هکتار می باشد که شهرداری طبق قوانین مربوطه می بایست کتابچه طرح پارک را بروزسانی نماید لذا در سال ۹۵ با استخدام مشاور زیست بوم سازگان و پرداخت مبلغ ۱۱۵ میلیون تومان کتابچه طرح را بروزسانی کرده و کتابچه جدید در سال جاری به تصویب شورای عالی سازمان جنگلها رسیده است و البته گفتنی است درکتابچه جدید مساحت پارک حدود ۴۳۰۰ هکتار می باشد.

شهردار علی آباد کتول افزود:همچنین شهرداری در سال ۹۵ با انعقاد قرارداد یکساله با شرکت مشاور میثاق یاران کبودوال مطالعات احداث پروژه تله کابین را آغاز نمود و این شرکت به نمایندگی از سوی شهرداری پیگیر مطالعات اجرای پروژه تله کابین شد.

در داخل این کتابچه جدید پروژه های مختلف گردشگری تعریف شده است که پروژه تله کابین یکی از آنها می باشد که جهت اجرای تله کابین اخذ مجوز شورای عالی شهرسازی و معماری کشور الزامی می باشد.

اسفندیاری پور گفت: اولین جلسه کمیته فنی شورایعالی شهرسازی و معماری کشور با حضور اعضا کمیته و شهردار و ریس شورای اسلامی شهر و شرکت مشاور میثاق یاران کبودوال در اردیبهشت ماه سال جاری در وزارت راه و شهرسازی تشکیل گردید و در حال پیگیری جهت تصویب می باشد.

وی ابراز امیدواری کرد: با تصویب پروژه تله کابین در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور ، الزامات واگذاری پارک از طریق مزایده فراهم می شود و با برگزاری مزایده مجری جدید مشخص خواهد شد.

اسفندیاری پور در پایان افزود:ان شاالله مجری جدید پارک با توجه به طبیعت کم نظیر خدادادی پارک جنگلی کبودوال ، آبشار تمام خزه ای و دریاچه زیبای سد ، اقدام به جذب سرمایه گذار و اجرای پروژه های مختلف گردشگری به ویژه تله کابین نماید تا شهر علی آباد کتول به عنوان قطب گردشگری در استان و کشور معرفی شود.

قطعا شهرداری و شورای اسلامی شهر علی آباد کتول از هر گونه سرمایه گذاری که موجبات رونق اقتصادی شهر و توسعه اشتغال شود استقبال و حمایت می کند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :