اسفندیاری، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت علی آبادکتول اظهارداشت:سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات راه اندازی شد.

به گزارش گروه اقتصادی کمالان نیوز:ابوالفضل اسفندیاری، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان علی آبادکتول با اعلام راه اندازی سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات، با همکاری سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت، هدف اصلی این سامانه، افزایش شفافیت در خصوص قیمت کالاها و خدماتی است که شهروندان بصورت روزانه با آن‌ها سروکار دارند.

در این سامانه سه نوع قیمت به شهروندان نمایش داده می‌شود. حداقل و حداکثر قیمت کالا از سطح کشور جمع آوری می گردد و قیمت عرف، حداکثر قیمت  قابل قبول بر اساس  هزینه های تولید بوده و یا قیمت مصوب  کالا می باشد.

در حال حاضر سامانه اطلاع ‌رسانی قیمت کالا و خدمات از طریق درگاه اینترنتی www.124.ir و همچنین اپلیکیشن آسان پرداخت در اختیار شهروندان قرار دارد. شهروندان گرامی می‌توانند در صورت ارائه کالا و خدمات با قیمتی بیش از قیمت اعلامی در سامانه از سوی واحدهای صنفی یا عرضه‌ کنندگان کالا و خدمات، گزارشات و شکایات خود را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ اعلام نمایند تا در اسرع وقت به گزارشات آنها رسیدگی شود.

وی از شهروندان محترم درخواست نمود تا از طریق این سامانه و شماره تماس رایگان ١٢۴ در اعلام تخلفات اقتصادی و صنفی با بازرسان و ناظرین اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان همکاری نمایند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :