ضیایی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان علی آبادکتول اظهارداشت: در سال گذشته در تولید رتبه سوم  و در اشتغال رتبه دوم را کسب کردیم/۴۲ هزار هکتار زمین زراعی در شهرستان علی آبادکتول وجود دارد.

به گزارش گروه اقتصادی کمالان نیوز: سیدصمد ضیایی مدیر جهاد جهاد کشاورزی شهرستان علی آبادکتول در گفتگو با خبرنگار ما گفت:جهاد کشاورزی یک وزارتخانه ای است که در جهت امنیت تولید و مواد غذایی اعم از محصولات زراعی،مرغی،باغی و شیلات و فرآوردهای آن است فعالیت می کند.

 

وی افزود:در بحث تولید نیازمند ابزار آلات و مبانی و اصول است که باید همه این موارد آماده و در اختیار کشاورزان باشد که بدون دغدغه کار خود را انجام دهد.

 

این مقام مسئول تاکید کرد:ما ۴۲ هزار هکتار زمین زراعی با مقدار آب کافی در شهرستان در اختیار داریم

 

ضیایی بیان داشت:خدمات رسانی برای ما هیچگونه تعریف خاصی نشده و همه مراجعه کنندگان به جهاد برای ما یکسان هستند.

 

مدیر جهاد کشاورزی علی آبادکتول متذکر شد:۱۵ هزار بهره بردار در شهرستان علی آبادکتول با جهاد کشاورزی در ارتباط هستند.

 

وی تصریح کرد:در سال گذشته با توجه به اینکه علی آبادکتول رتبه ۵ را از نظر سطح زمین زراعی در استان داشت اما در تولید رتبه سوم را کسب و در سال ۹۷ رتبه دوم در حوزه اشتغال کسب کردیم.

 

ضیایی یادآور شد: کل تولید شهرستان علی آبادکتول ۳۴۴هزار و ۵۷ تن با ارزش ناخالص تولید محصولات زراعی و می باشد که هزار و سی وهفت میلیارد تومان بوده این در صورتی بوده که کل تولیدات ما ۷۰۰میلیارد تومان بوده است.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان علی آبادکتول گفت: حدود ۱۱ کارگزار کود،۶۰ فروشگاه سم و ۴ کلینیک گیاه شناسی که کارشناسی و تشخیص خسارت های زنده و غیر زنده را برعهده دارند در شهرستان دایر می باشد.

 

وی افزود:با برنامه ریزی انجام شده در هر زمان کود مصرفی لازم در اختیار کشاورز قرار دادیم و هیچوقت کمبود هیچ نوع کود را در سطح شهرستان نداریم.

 

سید صمد ضیائی اذعان داشت:در بحث سبوس ،جهاد کشاورزی به کسانی که دام شان بیمه باشد سبوس تحویل می دهد که در سطح شهرستان دو نفر را انتخاب کردیم که مسئول توزیع سبوس هستند و هیچگونه تخلف و کمبودی در این باره وجود ندارد.

 

وی بیان کرد:در گذشته سهمیه سبوس ما به ۷۰ تن رسیده بوده اما هم اکنون سهمیه سبوس ما به ۳۵۰ تن در ماه رسیده که از این بابت هیچ کمبودی در علی آبادکتول نخواهیم داشت.

 

این مقام مسئول اضافه کرد:کود شیمیایی کشاورزان با نظارت مرکز خدمات بین کارگزاران توزیع و آنها به کشاورزان تحویل می دهند.

 

وی تصریح کرد :ما سه مرکز خدمات کشاورزی در سطح شهرستان داریم،مرکز خدمات کمالان در فاضل آباد،مرکز خدمات کتول در شهر مزرعه کتول و مرکز خدمات زرین گل در خیابان سپاه روبروی بخشداری مرکزی دایر می باشند.

 

ضیایی اظهارداشت:جلسه ای با بانک کشاورزی داشتیم و بحث سهولت در پرداخت وام به مراجعه کنندگان جهاد را در دستور کار قرار دادیم.

 

وی گفت:تعمیر و مرمت ۶ کیلومتر جاده های بین مزارع ،۷۰ کیلومتر کانال های خاکی را انجام دادیم تا با سهولت کشاورزان در امر داشت، کاشت و برداشت در مزراع خود رفت و آمد داشته باشند.

 

مدیر جهاد کشاورزی علی آبادکتول در خاتمه افزود: در بحث اراضی شیب دار به طور صددرصد جهادکشاورزی همکاری با کشاورزان روستاهای کوهستانی خواهد داشت و انتظار داریم در این خصوص متقاضی های فراوانی داشته باشیم و روستائیان با ما همکاری داشته باشند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :