کارشناس تعلیم و تربیت سپاه نینوای استان گلستان گفت: رفع مشکلات امروز کشور نیازمند نگاه راهبردی بوده و در این بین یکی از وظایف دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی بسط و گسترش این نگاه بین مردم و به‌ویژه جوانان است.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز:احسان بهرام‌نژاد کارشناس تعلیم و تربیت سپاه نینوای استان گلستان در جمع استادان و دانشجویان  دانشگاه آزاد اسلامی واحدعلی‌آباد‌کتول با تشریح نقش تعلیم و تربیت در گام دوم انقلاب اسلامی گفت: با نگاهی دقیق و عمیق می‌توان مشکلات جامعه را در حوزه‌های مختلف ارزیابی و رفع کرد.

وی دوری از سطحی‌نگری در جامعه و نگاه بصیرتی در مسائل روز را مهم ارزیابی کرد و افزود: به عنوان مثال با نگاهی سطحی در حوزه اقتصاد کشور، تورم ارز و ضعف مدیران موجب بروز مشکلات و گرانی است؛ درحالی‌که آنچه عامل اصلی این مشکل بوده، ضعف ساختار اقتصادی است.

کارشناس تعلیم و تربیت سپاه نینوای استان گلستان با بیان اینکه اختلافات سیاسی در کشور نیز ریشه در ضعف مبانی و ساختار سیاسی دارد، خاطرنشان کرد: بدون تردید رفع مشکلات امروز کشور نیازمند نگاه راهبردی است و در این بین یکی از وظایف دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی بسط و گسترش این نگاه در بین مردم جامعه و به ویژه جوانان است.

بهرام‌نژاد با اشاره به اینکه مهم‌ترین ظرفیت امیدبخش کشور، نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی است، تصریح کرد: بدون تردید برخورداری از نیروی انسانی پرورش‌یافته در تراز انقلاب اسلامی گنجینه‌ای ارزشمند و به‌ مثابه پشتوانه اساسی برای اعتلای کشور است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :