خانم لشکری استاد مدرسه علمیه کوثر(س) علی آباد کتول اظهار داشت: طلاب در مسیر طلبگی، علاوه بر درس خواندن اهل مراقبه و کنترل باشند و در مجالس علمی قبل از حضور استاد با طهارت ظاهری و باطنی وارد شوند .

 

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: مریم لشکری در نشست تربیتی با طلاب جدیدالورود مدرسه علمیه کوثر(س) که در شهر مقدس قم برگزار شد، در رابطه با اصلی ترین محور برای برقراری ارتباط با خدا و انسان ها گفت.

وی با استناد به روایت امام صادق(ع) که اگر ۲ روز از زندگی انسان باقی مانده باشد، یک روز را به تعلیم ادب بپردازد؛ ادب را مهمترین اصل در برقراری ارتباط دو طرفه دانست و اضافه کرد: در مکتب حسینی، جناب حر به واسطه ادب نگه داشتن و احترام به حضرت زهرا(س) از سپاه کفر به سپاه اسلام بر می گردد.

 

استاد حوزه، با بیان این که حوزه ها یکی از کانون های فراگیری ادب و آداب اسلامی است، یکی از خطرات پیش روی طلاب را کبر و غرور معرفی کرد و توصیه نمود: طلاب در مسیر طلبگی، علاوه بر درس خواندن اهل مراقبه و کنترل باشند و در مجالس علمی قبل از حضور استاد با طهارت ظاهری و باطنی وارد شوند .

 

لشکری با استناد به آیه «عسی ان تکرهوا شیئا فهو خیر لکم » و بیان این که خداوند متعال هیچ حادثه و اتفاقی را در دنیا بدون هدف و تصادفی خلق نکرده است، توضیح داد: باید در مقابل قضا و قدر خداوند ادب را رعایت کرد زیرا گاهی آنچه به ظاهر مورد رضایت بنده نیست، برای او خیر است و اراده خدلوند به آن تعلق گرفته است.

 

وی ضمن تاکید بر داشتن ایمان و هدف مشترک در بین طلاب و توصیه بر دقت در سیره شهداء افزود: خواندن کتاب هایی مربوط به شهدا می تواند مسیر زندگی انسان را به سمت خدا هدایت کند و به سعادت برساند؛ مطالعه زندگی نامه شهدا، اطاعت پذیری، ادب، استفاده از فرصت  ها، ارتباط با خدا و … را به انسان یاد می دهد.

 

در این دوره عبدالکریم موگهی استاد حوزه و دانشگاه، مشاور و پژوهشگر قم در رابطه با روش تبلیغ و استفاده صحیح از منابع حدیثی نکاتی را ایراد کرد

این خبر را به اشتراک بگذارید :