معاون فرماندار بندرترکمن از وضعیت ضعیف اشتغال تا عدم جاذبه سرمایه‌گذاری در بندرترکمن خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: سیدصادق شیرنگی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری بندر ترکمن در نشست با گروه خبری فجر استان گلستان در این باره گفت: زیرساخت‌های اشتغال در شهرستان بندرترکمن مناسب نیست شهرک‌های صنعتی جاذبه‌های لازم برای جذب سرمایه‌گذار ندارند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۷۰ برنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و اشتغالزا در بندرترکمن پیش بینی شده است، تصریح کرد: نواختن زنگ انقلاب، نمایشگاه عکس و کتاب، محفل انس با قرآن، نمایشگاه رونق تولید، همایش عفاف و حجاب، غبارروبی گلزار شهدا، افتتاح پروژه‌های اقتصادی، عمرانی و اشتغالزا از مهمترین برنامه‌های دهه فجر است.

معاون فرماندار بندرترکمن افزود: در دهه فجر امسال ۱۸ پروژه اقتصادی و اشتغالزا با اعتبار ۹ میلیارد تومان افتتاح می‌شود و اشتغال ۵۶ نفر را تأمین می کند که شاخص ترین پروژه ها افتتاح هتل سه ستاره، توسعه یک واحد خوراک دام و طیور، افتتاح چندین پروژه پرورش ماهیان گرمابی از جمله پروژه ها است.

شیرنگی بیان کرد: در مجموع ۳۹ پروژه عمرانی در دهه فجر قابل افتتاح و آماده کلنگ‌زنی است ۲۹ پروژه با اعتبار ۶ میلیارد تومان کلنگ‌زنی می‌شود و پنج مسکن مددجو افتتاح خواهد شد.

وی از ۱۰ پروژه عمرانی آماده کلنگ‌زنی با اعتبار ۳۵ میلیون تومان در دهه فجر خبر داد و افزود: از جمله مهمترین پروژه‌ها یک پارک و دو مدرسه در سطح روستا است.

معاون فرماندار بندرترکمن با بیان اینکه حدود ۵۰ میلیارد تومان اعتبار پروژه‌های شهرستان بندرترکمن در دهه فجر است، گفت: افتتاح متمرکز پروژه‌های دهه فجر ۲۰ بهمن با حضور یکی از مقامات استانی برگزار می‌شود.

شیرنگی در خصوص آخرین وضعیت شهردار «سیجوال» بیان داشت: هنوز شهردار «سیجوال» معارفه نشده است درصدد هستند که شهردار در اسرع وقت انتخاب شود.

وی با اشاره به اینکه مشارکت حداکثری در انتخابات بسیار مهم است، گفت: بندرترکمن بیشترین میزان مشارکت در انتخابات ادوار گذشته داشته که امیدواریم در انتخابات آتی این مهم محقق شود./فارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :