آیت الله سید حسن خمینی گفت: باید همان معنویتی که ریشه در تفکر دینی ما داشت امروز هم مورد توجه باشد. در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب باور کنیم که هیچ راهی برای ما جز پیمودن همان مسیر نورانی آغازین انقلاب وجود ندارد و باور کنیم که با هیچ مصلحت اندیشی کودکانه‌ای نمی‌شود آرمان‌های بزرگ انقلاب را تحلیل و تضعیف کرد یا حتی برای دوره‌ای آن را به نقش حداقلی رساند.

 

رییس جمهوری و اعضای هیات دولت در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب و دهه مبارک فجر با حضور در حرم مطهر امام خمینی(س) با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.

به گزارش گروه سیاسی کمالان نیوز: آیت الله سیدحسن خمینی صبح امروز (۱۳ بهمن) در مراسم تجدیدمیثاق هیات دولت با آرمان های امام و انقلاب گفت: خدمت حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی و تک تک اعضای دولت محترم و خدمتگزار این حضور را در حرم مطهر حضرت امام خیر مقدم عرض می کنم و همچنین سالروز انقلاب شکوهمند اسلامی را خدمت همه دوستان و کسانی که صدای مرا می شنوند تبریک عرض می کنم.

وی افزود: سخنان کامل و جامع ریاست محترم جمهور فرصتی را باقی نمی گذارد تا من بخواهم حاشیه ای بر آن اضافه کنم. تنها به این نکته اشاره می کنم که انقلاب با عواملی که پدید آمد با همان عوامل هم به پیش می رود و بی شک هر عملی که این عوامل را تضعیف کند حرکتی ضدانقلابی است.

آیت الله خمینی ادامه داد: انقلاب جز با خون های پاک همه مردم و تلاش بی سابقه همه آحاد جامعه به ثمر نرسید. ۱۲بهمن دو قهرمان داشت یکی مردم و دیگری یک رهبر که فریادگر سخنان و نظرات همه ما بود. این دو در کنار هم توانستند در برابر دنیا بایستند.

وی بیان کرد: اگر این حضور جامع ملی ما که تا به امروز هم با همان اندیشه و پتانسیل توانستیم تا اینجا برسیم به هر علتی تضعیف شد نمی توانیم این جامعه را با صلابت و قدرت پیش بریم. همچنین عامل بزرگ پیروزی انقلاب نقش محوری دینداری بود که مردم با توجه به یک کانون قدرت در ماورای مادیت توانستند به فراسوی جهان مادی توجه کنند.

سیدحسن خمینی ادامه داد: باید همان معنویتی که ریشه در تفکر دینی ما داشت امروز هم مورد توجه باشد. در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب باور کنیم که هیچ راهی برای ما جز پیمودن همان مسیر نورانی آغازین انقلاب وجود ندارد و باور کنیم که با هیچ مصلحت اندیشی کودکانه ای نمی شود آرمان های بزرگ انقلاب را تحلیل و تضعیف کرد یا حتی برای دوره ای آن را به نقش حداقلی رساند.

وی گفت: امیدوارم روزهای بزرگ پیش رو روزهای تلاطم جامعه ما به سمت معنویت و دینداری با صلابت ملی باشد و امیدوارم دوستان ما در دولت و در سایر ارکان نظام بتوانند این کشتی را مدیریت کنند.

سیدحسن خمینی در پایان گفت: جا دارد از تلاش های تک تک دوستان به ویژه ریاست محترم جمهور تقدیر و تشکر داشته باشم و از خداوند سبحان بخواهم که انشاءالله رهبر معظم انقلاب را طول عمر باعزت عنایت بدارند و به همه کسانی که در کشور منشاء تلاش و خدمت هستند توفیقات مضاعف عنایت کند. بازهم عرض می کنم سخنان دکتر روحانی به دلیل شیوا و کامل بودن هیچ فرصتی را برای کسی که می خواهد بعد ایشان صحبت کند باقی نمی گذارد./جماران

این خبر را به اشتراک بگذارید :