دبیر ستاد انتخابات گلستان تعداد دواطلبان انتخابات را ۱۷۴ نفر اعلام کرد و افزود: مجموعاً ۳۰ هزار نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی و غیره، گلستان را در امر انتخابات یاری می کنند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگار کمالان نیوز:حمیدرضا ملک حسینی دبیر ستاد انتخابات استان گلستان در این باره گفت: تا این لحظه (شامگاه سه شنبه) ۱۷۴ نفر در گلستان برای انتخابات با هم رقابت می کنند که ۱۷ نفر آنها خانم هستند.

وی با بیان اینکه از ابتدای ثبت نام تاکنون ۸۴ نفر انصراف داده اند، افزود: در حوزه گرگان و آق قلا، ۴۹ نفر، در گنبدکاووس ۳۴ نفر، در علی آبادکتول ۱۵ نفر، در رامیان و آزادشهر ۱۵ نفر، در حوزه غرب گلستان (کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان) ۳۲ داوطلب و در مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش هم ۳۹ داوطلب با هم رقابت می کنند.

ملک حسینی با بیان اینکه هفت نفر از داوطلبان از استان های دیگر به گلستان آمده اند، گفت: در استان یک میلیون و ۳۳۰ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن بوده، که از این تعداد ۷۱ هزار نفر رأی اولی هستند.

وی با توجه به سن رأی دهندگان ادامه داد: افرادی که ۱۸ سال تمام دارند یعنی در روز انتخابات متولدان دوم اسفند ۱۳۸۰ به ما قبل می توانند در انتخابات شرکت کنند.

ملک حسینی اضافه کرد: هزار و ۳۸۹ شعبه اخذ رأی در استان داریم که هزار و ۱۰۰ حوزه ثابت و ۲۸۹ حوزه سیار است.

وی با بیان اینکه ۵۸۵ حوزه شهری و ۸۰۴ حوزه روستایی است، عنوان کرد: مجموعاً ۳۰ هزار نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی و غیره گلستان را در امر انتخابات یاری می کنند.

ملک حسینی گفت: هزار و ۶۷۴ دستگاه احراز هویت وارد گلستان شده که در هر شعبه یک دستگاه مستقر است و ۲۸۵ دستگاه ذخیره خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه این دستگاه ها در احراز هویت و تجمیع آراء نقش مهمی دارند، افزود: هر نامزد طبق ماده ۵۵ قانون مجلس شورای اسلامی می تواند یک ناظر و یا چند نامزد با هم یک ناظر در پای صندوق های رأی داشته باشند./مهر

این خبر را به اشتراک بگذارید :