نشست خبری اصحاب رسانه علی آباد کتول با حضور چراغعلی رئیس ستاد انتخابات استان گلستان و فرماندار علی آبادکتول برگزار شد.

هدف از این نشست تجزیه و تحلیل آخرین اخبار انتخاباتی در خصوص بحث تبلیغات و نحوه اجرای انتخابات و تخلفات انتخاباتی بود.

به گزارش گروه سیاسی کمالان نیوز: در این نشست حسن هدایتی کتولی فرماندار علی آبادکتول و رئیس ستاد انتخابات شهرستان در خصوص امنیت انتخابات گفت:با تلاش شبانه روزی عزیزان در ستاد امنیتی انتخابات و پیش بینی هایی ک صورت گرفته هیچ مشکلی وجود ندارد.فقط بعضا تخلفاتی را از ساعت دوازده شب به بعد شاهدیم که آن موارد را هم با ورود کمیته امحا رفع می شود.

هدایتی کتولی ادامه داد: ۶۰ نشست با ائمه جمعه و جماعات، بیش از ۳۰ نشست با جوانان، بانوان، اقشار مختلف فارس، ترکمن و سیستانی و… برگزار کرده و هم قسم شدیم که با نیت قربه الی الله روز دوم اسفندماه برای سربلندی ایران عزیز، پای صندوق های رای حاضر شویم.

وی افزود: در خصوص تضمین  امنیت حوزه های  انتخاباتی هئیت های نظارت و اجرایی و تیمهای پشتیبانی از قبیل نیروی انتظامی ،سپاه و بسیج پای کار هستند.

فرماندار علی آبادکتول گفت: در این انتخابات ۱۱۰ شعبه اخذ رأی پیش بینی شده که از این تعداد ۷۴ شعبه به بخش مرکزی و ۳۶ شعبه کمالان به بخش کمالان اختصاص دارد.

رئیس ستاد انتخابات علی آبادکتول عنوان داشت:دست اندرکاران انتخاباتی شامل هئیت اجرایی و هئیت های بازرسی هستند که حداکثر برای هر شعبه ۱۷ نفر مشخص شدند.

وی بیان داشت: در ۴۰ درصد صندوق ها ۷ نفر و مابقی شعبات پنج نفر برای بحث اجرایی انتخابات حضور دارند.

در ادامه عبدالرضا چراغعلی رئیس ستاد انتخابات استان گلستان ضمن تشکر از فرماندار و اصحاب رسانه این شهرستان، گفت: تعداد صندوق های اخذ رای امسال در سطح استان  را ۱۳۸۹ اعلام کرد و افزود: در سطح استان ۱۵۰۰۰ نفر فرایند اجرایی انتخابات رو برعهده دارند.

چراغعلی بیان تصریح کرد: تاکنون ۱۵۹ نفر در عرصه رقابت باقی ماندند ۹۹ نفر انصراف داده اند و ۱۶۷ نفر رد صلاحیت شدند.

وی با توجه به اینکه کلیه گمانه زنی ها از سوی شبکه های مجازی که موجب تشویش اذهان عمومی می شود،یاد آور شد:تشویش اذهان امری غیرقانونی و قطعا با آن برخورد خواهیم کرد،از اصحاب رسانه تقاضا می کنیم که در راستای اطلاع رسانی صحیح و اصولی به فرمانداری و ستاد اجرایی انتخابات استان و شهرستان کمک کنند تا نتایج از طریق ستاد انتخابات،کانال های خبری معتبر و ارکان وابسته به آن به مردم اعلام شود

وی افزود: از آنجا که بحث انتخابات در استان ما بیشتر قومیتی است،نقش شما اصحاب رسانه نقشی مهم و کلیدی می باشد ک با اطلاع رسانی درست و بدون جهت گیری سبب پیوستگی بین اقوام و گروه های شوید تا مردم را کمک و تشویق کنیم که با حضور حداکثری خود در یک انتخابات هوشمندانه بتوانند کاندیدای کاربلد ، اصلح را به مجلس راهی کند،فردی که بتواند در راه توسعه اقتصادی،اجتماعی و سیاسی استان گام های موثری را بردارد.

رئیس ستاد انتخابات استان گلستان در خصوص عمل غیراخلاقی و ناجوانمردانه برخی کاندیدا در خصوص خرید آرا از مردم گفت: ما و هیئت نظارت بر انتخابات به هیچ عنوان اجازه خرید و فروش رای را نخواهیم داد و قطعا با این امر برخورد قاطع خواهیم کرد

وی در این ارتباط نیز خواستار همکاری اصحاب رسانه شد و اذعان داشت: هرجا که تخلفی را مشاهده کردید آن را به فرمانداری اعلام کنید.

چراغعلی در مورد نتایج نامزدها برای ورود به مجلس بیان داشت:که طبق آخرین اصلاحات صورت گرفته نامزدی ک بتواند ۲۰ درصد آرای ماخوذه را کسب کند شرط ورود به مجلس را به دست می آورد و نامزدهایی که کمتر از این درصد را کسب کنند در دور دوم انتخابات که در ۲۹ فروردین ۱۳۹۹برگزار می شود شرکت خواهند کرد.

وی در پایان سخنان خود با توجه به اینکه در حوزه علی آبادکتول ۱۴ نفر بایکدیگر به رقابت خواهند پرداخت بار دیگر به نقش مهم رسانه ها در برگزاری پرشور این رقابت تاکید کرد و گفت : از آنجا که اصحاب رسانه نقش مهمی را در ایجاد فضای رفاقت و دوستی بین کاندیدا و طرفداران آنها دارند باید تلاش کنید که بعد از انجام انتخابات و اعلام نتایج دیگر کاندیدا به نماینده برگزیده تبریک گفته و در ادامه برای پیشرفت شهر دست به دست همدیگر دهند.

گفتنی است در پایان این نشست چراغعلی رئیس ستاد انتخابات استان گلستان به همراه فرماندار علی آبادکتول از ستاد انتخابات این شهرستان بازدید به عمل‌آورد./تصاویر

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :