منتخب مردم علی‌آبادکتول در مجلس یازدهم با بیان اینکه تمرکزمان در مجلس آینده بر ‌بهبود اوضاع اقتصادی ‌‌مردم خواهد بود، گفت: در نخستین گام مجلس یازدهم باید برای حل نیازهای معیشتی و مشکلات اقتصادی مردم برنامه‌های کوتاه مدت داشته باشد.

به گزارش گروه سیاسی کمالان نیوز: رحمت‌الله نوروزی منتخب مردم علی آبادکتول و بخش کمالان با تأکید براینکه خدمت بی‌منت به مردم وظیفه مسئولان از جمله نمایندگان است، اظهارداشت: به مردم قول دادم برای حل مشکلات حوزه انتخابیه و استان از نظرات همه نخبگان، صاحب نظران و کارشناسان فارغ از هرگونه نگاه سیاسی و سلیقه‌ای استفاده کنیم. باید مجمع‌های مشورتی و هیئت‌های اندیشه‌ورزی را برای رصد و ارائه راهکار برای حل مسائل و مشکلات مردم تشکیل دهیم.

وی با بیان اینکه مجلس یازدهم می‌تواند نقش موثری در حل مشکلات اقتصادی مردم داشته باشد، خاطرنشان کرد: در نخستین گام مجلس یازدهم باید برای حل نیازهای معیشتی و مشکلات اقتصادی مردم برنامه‌های کوتاه مدت داشته باشد تا بتواند قدرت خرید مردم را که به شدت کاهش یافته، افزایش دهد. امروز همه اقشار کارگران، کارمندان، بازنشستگان، کشاورزان و غیره با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند. مجلس یازدهم باید اولویت خود را بهبود اوضاع اقتصادی و معیشتی مردم قرار دهد. به ویژه در ماه‌های اخیر فشار زیادی به خانواده‌ها وارد شده، قیمت بنزین ۳ هزار تومان شده، قیمت نهاده‌های کشاورزی افزایش یافته و قیمت تمام شده تولید هم بالا رفته است که تأثیر نهایی را بر افزایش هزینه‌های زندگی به خانوارها تحمیل می‌کند.

منتخب مردم علی‌آبادکتول در مجلس شورای اسلامی گفت: کشور برای حل مشکلات اقتصادی نیازمند اصلاح نظام بانکی، مالیاتی، گمرکی، یارانه‌ای و غیره است. نمایندگان مجلس در دوره یازدهم باید بتوانند انتظارات مردم را در زمینه بهبود اوضاع اقتصادی برآورده کنند.

وی با تأکید براینکه مجلس قوی می‌تواند کارآمدی دولت‌ها را افزایش دهد، افزود: مجلس باید در حوزه نظارت و قانونگذاری جایگاه خود را به دست بیاورد. استیضاح، سوال، تحقیق و تفحص و غیره همه جزو اختیارات نمایندگان است که باید از این ابزار در زمینه تأمین منافع مردم و کشور استفاده کند نه اینکه بخواهد به خاطر منافع شخصی پای برگه‌ها را امضا بزند.

نوروزی با بیان اینکه مردم حق نظارت خود را به جمعی از منتخبان خود واگذار کرده‌اند، گفت: مجلس یازدهم باید به دور از حب و بغض و در جهت صحیح از ابزارهای قانونی خود برای حل مشکلات کشور استفاده کند. برخی لابی‌ها متأسفانه در مجلس اتفاق می‌افتد برای اینکه دوره یازدهم از این آفت در امان باشد، نمایندگان باید توجه داشته باشند تا با ادله کافی نارسایی و عملکرد یک وزارتخانه یا مسئول را به چالش بکشند و پشت پرده چیزهای دیگری وجود نداشته باشد.

وی مطلع شدن مردم از آرای نمایندگان را یک امر لازم و بدیهی دانست و بیان داشت: شفافیت آرای نمایندگان حق مردم است و باید از سوی آنان مطالبه شود. هرچند برآورد کلی از فضای مجلس نشان می‌دهد اغلب نمایندگان مجلس یازدهم همراهی خوبی با این طرح خواهند داشت.

منتخب مردم علی‌آبادکتول در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: وقتی نظر یا رأیی مبنای کارشناسی داشته باشد، دیگر نباید از طرح آن بین مردم هراس داشت. چه اشکالی دارد که مردم نظر مخالف یا موافق نماینده خود را درباره یک موضوع بدانند؟ باید به سمتی برویم که همه اقدامات ما دارای شفافیت و مبتنی بر نظر کارشناسان باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه کشور از نظر قوانین دچار کمبود نیست، اظهارداشت: اتفاقا ما در هر حوزه‌ای با انبوه قوانین مواجه هستیم و باید به این مسئله پاسخ دهیم که چرا با این حجم از قوانین هنوز هم در بخش‌های مختلف دچار مشکل هستیم. در کنار سایر اقدامات اولویت‌دار در مجلس نیاز است شورای راهبردی تنقیح قوانین شکل بگیرد و مسائل و موضوعاتی که سبب شده قوانین موجود نتواند گره گشای مشکلات باشد، بررسی و برطرف شود.

نوروزی با اشاره به ظرفیت‌های کم نظیر هر منطقه از جمله گلستان برای توسعه اقتصادی گفت: متأسفانه از ظرفیت‌ها و منابع خدادادی که در اختیار استان قرار گرفته نتوانستیم استفاده کنیم. محیط زیست اینجا تبدیل به محیط ایست شده است. آشوراده که می‌توانست مرکز تحولات اقتصادی استان باشد بیش از دو دهه مسکوت مانده؛ کشاورزی ما سنتی است و فاقد صنایع بزرگ هستیم. صنایع تبدیلی موجود هم جزو صنایع کوچک به شمار می‌رود. در موضوع پتروشیمی که در دولت نهم مصوب شد، همزمان ۸ مجتمع دیگر در کشور هم کلنگ زنی شد که همه به بهره‌برداری رسیدند اما مجتمع پتروشیمی گلستان همچنان بلاتکلیف است. به علت اینکه نتوانستیم از ظرفیت‌های گردشگری، کشاورزی، صنایع تبدیلی و غیره استفاده کنیم امروز یکی از محروم‌ترین و فقیرترین استان‌ها هستیم.

وی با تأکید براینکه حل مشکلات مردم نیازمند تشکیل مجلسی انقلابی فارغ از هرگونه نگاه سیاسی و جریانی است، بیان داشت: دوران اصلاح‌طلبی و اصولگرایی گذشته و در گام دوم برای حل مشکلات مردم باید مجلسی انقلاب فارغ از هرگونه نگاه سیاسی داشته باشیم. هر کسی که امروز دلش برای کشور و انقلاب می‌سوزد با هر سلیقه‌ای که دارد باید وارد میدان شود و برای حل مشکلات، آستین همت را بالا بزند. امروز دغدغه همه اشتغال، تولید، اقتصاد، معیشت و غیره است و باید برای رفع این مشکلات اختلافات را کنار بگذاریم مشکلات مردم را برطرف کنیم. مجلس یازدهم مجلس چپ و راست نیست بلکه مجلسی انقلابی است که باید با تمرکز بر کار و تلاش، اعتماد عمومی را جلب کند./تسنیم

این خبر را به اشتراک بگذارید :