ضیایی مدیر جهاد کشاورزی علی آبادکتول از کنترل بیماری های مزارع کلزا و فعالیت ۱۱ کارگزاری کود در این شهرستان خبر داد

به گزارش گروه اقتصادی کمالان نیوز: سید صمد ضیایی مدیر جهاد کشاورزی علی آبادکتول در این باره گفت : کشاورزان با توجه به توصیه کارشناسان کشاورزی نسبت به اقدامات لازم به منظور  کنترل بیماری و علف های هرز مزارع اقدام کنند.

ضیایی با بیان اینکه حدود ۱۱ کارگزاری کود و چهار کلینیک گیاه پزشکی در سطح شهرستان فعالیت دارد، متذکر شد: ۶۰ فروشگاه سم در شهرستان داریم و سموم کشاورزی در دسترس کشاورزان است و در تامین آن مشکلی نداریم  و در بحث کودهای شیمیایی نیز باید حتما کشاورزان در دستور کار خود قرار دهند.

مدیر جهاد کشاورزی علی آباد کتول ادامه داد: امیدواریم با اقداماتی که کشاورزان انجام می دهند با کاهش میزان عملکرد در مزارع رو به رو نشویم.

وی ابراز داشت: سه مرکز خدمات بهداشتی در شهرستان وجود دارد که به کشاورزان مشاوره می دهند و با توجه به شرایط پیش آمده حتما از طریق فضای مجازی با کارشناسان کشاورزان در ارتباط باشند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان علی آباد کتول یادآور شد: در مزارع کلزا با توجه به ۲۰ تا ۳۰ درصد گلدهی مزرع باید نسبت به استفاده از سموم شیمایی جهت کنترل بیماری « پوسیدگی اسکلروتینیایی ساقه » و «فوما»، استفاده شود تا عملکرد خوبی داشته باشیم.

ضیایی بیان کرد: کشاورزان در مزارع سیب زمینی وجین مکانیکی و کوددهی مرحله نخست قبل از خروج سیب زمینی از خاک و کنترل علف های هرز را در دستور کار قرار 

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :