به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز :فرهاد یغمایی رئیس دانشگاه گلستان در این باره ضمن تبریک سال نو و آرزوی سلامتی برای دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارمندان گفت؛ در راستای
ابلاغیه معاونت آموزشی وزارت علوم در مورخ۱۱ فروردین ۱۳۹ و پیرو طرح فاصله گذاری اجتماعی و مصوبه شورای دانشگاه، نحوه برگزاری کلاسهای دانشگاه گلستان تا اطلاع ثانوی به شرح ذیل و به صورت مجازی می باشد.

رئیس دانشگاه گلستان افزود: کلیه کلاسهای دانشگاه از صبح روز شنبه مورخ ۱۶ فروردین به صورت غیرحضوری(مجازی)و در زمان رسمی (کلاس مطابق برنامه هفتگی دانشجویان در زمان انتخاب واحد) می بایست برگزار گردد.

وی افزود: این سامانه مورد تایید و رسمی معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه جهت برگزاری کلاس های مجازی بصورت برخط(Online)و برون خط(Offline)صرفا سامانه ادوبی می باشد.

رئیس دانشگاه گلستان ادامه داد: تشکیل کلیه کلاسهای نیمسال جاری، بصورت مجازی)برخط( برای یکایک اعضای هیات علمی و اساتید مدعو الزامی است)این
کلاس ها در عین حال باید ضبط هم شوند.

یغمایی تاکید کرد: حضور فعال یکایک دانشجویان در تمامی کلاسهای مجازی برخط در زمان رسمی کلاس ضروری است،درصورتیکه به دلایل فنی امکان شرکت برخی از دانشجویان در کلاسهای برخط فراهم نگردد دانشجو موظف به پیگیری دروس بصورت برون خط و از طریق کلاس های ضبط شده می باشد.

وی تصریح کرد: کلاسهایی که جنبه نظری-عملی یا صرفا عملی دارند، در صورت امکان، ادامه کار با سازوکارهای فراهم شده، همانند سایر کلاسهای آموزشی بصورت مجازی برگزار شوند و در غیر این صورت می توانند به زمان دیگر یا ترم های آتی موکول شوند.

یغمایی اذعان داشت: کلاس های جبرانی با هماهنگی آموزش دانشکده می تواند در خارج از زمان برنامه هفتگی برگزار گردد.

رئیس دانشگاه گلستان گفت: باتوجه به اینکه امکان برگزاری امتحانات و آزمونها در سامانه آموزش مجازی دانشگاه فراهم است، استادان میتوانند نسبت به برگزاری آزمون های میان ترم یا کلاسی اقدام نمایند، راهنمای آن متعاقبا در دسترس اساتید و دانشجویان و کارشناسان قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: روسای دانشکده ها مسئولیت نظارت بر برگزاری کلاسها را عهده دار خواهند بود که طبق سازوکارهای ابلاغ شده، کارشناس آموزش هر دانشکده موظف است روزانه گزارش برگزاری کلاسها را به رئیس یا معاون آموزشی دانشکده گزارش نمایند.

یغمایی عنوان داشت: چنانچه دانشجویی امکان بهره مندی از فرصت کلاسهای مجازی را نداشته باشد، در صورت تمایل می تواند درخواست حذف برخی دروس یا کل نیمسال جاری را بدون پرداخت شهریه و بدون احتساب در سنوات تحصیلی تا اول خرداد۹۹بصورت مکتوب به مدیر گروه ارایه نمایند.

رئیس دانشگاه گلستان ادامه داد: در مورد زمان پایان کلاس ها و امتحانات پایانی دروس این نیمسال پس از تصمیم گیری متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: ضمنا شیوه برگزاری کلاس های مجازی و راهنماهای مربوطه به آدرس ir.ac.gu.ves قابل دریافت می باشد که چنانچه استادان محترم در خصوص کار با نرم افزار سوال یا مشکلی داشتند از طریق آموزش دانشکده (حضوری یا تلفنی) پیگیری نمایند.

یغمایی در پایان گفت: در صورت اتخاذ هر گونه تصمیمی توسط ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا که سبب تغییر در این برنامه گردد، متعاقباً به اطلاع عموم دانشجویان ، استادان و کارکنان خواهد رسید./ایرنا

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :