به گزارش گروه سیاسی کمالان نیوز: امروز یکشنبه طی اخباری که توسط رسانه ها از جانب کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان ،صحت انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه علی آبادکتول اعلام شد.

با همه نشیب و فرازهایش تلخ و شیرین انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم حوزه انتخابیه علی آباد کتول به پایان رسید ،اخلاق سیاسی حکم ‌می کند جمع شدن سفره انتخابات را پایانی بر رقابت ها و آغازی برای رفاقت ها بدانیم.

امروز زمان دسته بندی ها و یارگیری ها تمام شده و نماینده منتخب نماینده همه مردم است لذا قبل از هر چیز ‌پیروزی جناب آقای رحمت اله نوروزی که انسانی متدین و پرتلاش است را تبریک عرض کنیم و از خداوند منان برای ایشان موفقیت و سربلندی را مسئلت می نمائیم.

در روزهایی که گذشت کاندیداها‌ شعاری یا غیرشعاری ، کارشناسی یا غیرکارشناسی حرف هایی زده و شعارهایی سر دادند اما از میان همه آنها تنها این نماینده منتخب است که شعارها و برنامه های او در نزد افکار عمومی ثبت و ضبط شده و پس از مدتی ‌مورد مطالبه قرار خواهند گرفت.

با نگاهی به شعارها و برنامه های جناب آقای نوروزی رویکرد علمی در مواجهه با مشکلات ، استفاده از ظرفیت نخبگان، شایسته سالاری و پرهیز از سیاسی کاری در چینش مدیران، توجه به مناطق محروم و آبادانی روستاها و تقسیم درست اعتبارات … را می توان اهم برنامه های نماینده منتخب دانست.

قضاوت در خصوص تحقق این وعده ها اگرچه منوط به گذشت زمان است اما بدان‌ جهت که خشت اول در کج و راست ماندن هر بنایی نقش کلیدی دارد، شیوه آغاز یک‌ نماینده هم بر کیفیت و کمیت دوران نمایندگی وی موثر است.

تجربه ادوار مختلف ثابت نموده نمایندگان بسیار بیشتر از رقبا ، عمده آسیب خود را از حلقه اول و عملکرد حواریون خویش دریافت کرده و تبعات آن سالهای متمادی گریبان گیر شخص نماینده و مهم تر از آن مردمان منطقه می شود لذا نحوه شکل گیری دفتر ، شیوه ارتباط با مردم و انتخاب مسئول دفتر نماینده در نقاط مختلف شهرستان با میزان رضایت عمومی و درصد تحقق وعده های او ارتباط مستقیم دارد.

مورد بعدی لزوم تجدید نظر در جنس مطالبات منطقه است ، سالهاست به جای مطالبات ریشه ای این منطقه درگیر نوعی مطالبات کلیشه ای شده است جاده، کمربندی، سد، آسفالت و… فصل مشترک شعارهای همه نمایندگان ادوار بوده در حالی که مشکل اصلی ما در تخصیص و توزیع عادلانه اعتبارات و توسعه بسترهای گردشگری و صنایع تبدیلی است، علت توقف یا پیشرفت لاک پشتی شهرستان علی آبادکتول همین سه مقوله است بر همین‌مبنا جاگیری و یارگیری صحیح نماینده منتخب در‌ همین اول کار بسیار مهم است البته نماینده دوره دهم حوزه انتخابیه علی آباد کتول به سخنانی که در سال ۱۳۹۵ مطرح شده بود توجهی نداشت و ما این مشکلات را در آن سال تذکر داده بودیم امیدواریم حضرتعالی نگاهی به این گفتمان داشته باشید.

اما از سوی دیگر تحلیل آرای انتخابات منطقه کتول حامل این‌ پیام است که انتخاب رحمت اله نوروزی نه محصول یک کنش سیاسی و قومی بلکه نتیجه راهبرد اجتماعی و مردمی است که در فضای از بامداد تا بامداد بی واسطه در کنار مردم می توان مشاهده کرد.

امیدوارم در چشم اندازی که در آن خدمت به مردم شهرستان علی آبادکتول و بخش کمالان ترسیم کرده اید موفق و موید باشید و نگاه به نخبگان، موثرین و جوانان تحصیلکرده که می توانند مشاورین خوبی برای شما در حوزه های مختلف باشند را در دستور کار خود قرار دهید زیرا بستر و پتانسیل توسعه همه جانبه در این منطقه فراهم است و با یک برنامه ریزی کوتاه مدت و میان مدت می توانید گامهای موثری بردارند.

انشالله در قالب بسته ای موانع ، مشکلات ،ظرفیت و پتانسیل های شهرستان علی آبادکتول و بخش کمالان را تقدیم حضرتعالی خواهیم کرد تا سهمی کوچکی در مسیر رشد و توسعه دیار کتول داشته باشیم.

جناب آقای نوروزی این چند بیت شعر را در پایان تقدیم شما می کنیم و امیدواریم در مسیر خدمت و توسعه سرزمین کتول گام های اساسی و مفیدی بردارید؛

گفتم بدوم تا تو همه فاصله ها را
تا زودتر از واقعه گویم گله ها را
پر نقش‌ تر از فرش دلم بافته ای نیست
از بس که گره زد به گره حوصله ها را

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :