اهدای ۳۰۰میلیون تومان توسط استادبسیجی برای مقابله با کرونا

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز

: علیرضا لادن مقدم عضو هیات علمی و استاد بسیجی دانشگاه گرمسار، در روزهای شیوع بیماری منحوس کرونا، به کمک بیماران شتافته و نزدیک به سیصد میلیون تومان به دو بیمارستان در شهرهای علی آباد کتول و شاهرود کمک کرده است.

علیرضا لادن مقدم سخنش را با اعلام این موضوع آغاز می کند:نمی خواهم ریا شود اما باید بگویم اساتید بسیجی همیشه پیشقدم هستند و در این شرایط هم لازم است بیشتر از قبل در کنار هم باشیم» . 

رئیس پیشین دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول با اشاره به دلایل انتخاب بیمارستان شهرعلی آباد کتول گفت: سال‌ها در استان گلستان و دانشگاه علی آباد کتول تدریس کردم و احساس علاقه زیادی به مردم شریف این استان دارم،از مدت‌ها قبل نیز فعالیت خیریه و مردم نهادی در بیمارستان بقیه الله العظم (عج) علی آبادکتول آغاز شد و اکنون در بحبوحه بیماری افسارگسیخته کرونا، این خدمات تنها به مقابله و بهبود بیماران کویید ۱۹ اختصاص یافته است.

 لادن مقدم با اعلام اهدای یک دستگاه سنجش گازهای خونی گفت: در گفت‌وگو و تعاملی که با دکتر مهدی زنگانه رئیس بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج) داشتم نسبت به نیاز مبرم این بیمارستان به دستگاه سنجش گازهای خونی پی بردم و تلاش کردم در اسرع وقت این دستگاه را با عنوان علمی ABG به همراه چندین ماسک N95 تهیه و به بیمارستان و مردم شریف این شهر زیبا اهدا کردم. 

 سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گرمسار که به همراه همسرش در این کار خیر مشارکت کرده گفت: من و همسرم دکتر نسرین حمایت کار استاد کارآفرینی دانشگاه گرمسار، از سال‌های دور به سازمان بسیج اساتید پیوستیم و خوشحالیم که توانستیم در این برهه زمانی با کمکی هرچند اندک به کمک هموطنان‌مان بیاییم. ما این امر را وظیفه خود می دانیم که به عنوان یک بسیجی وارد میدان شویم و از هیچگونه تلاشی برای آسایش و آرامش مردم عزیز و عمل به فرمان آتش به اختیار رهبر معظم انقلاب مضایقه نکردیم.

وی با اشاره به فرهنگ کمک به همنوع اظهار داشت: من قصد بیان اقداماتم را نداشتم اما فکر کردم گفتن این موارد و ذکر اینکه در هر گروه و شغلی باید به کمک هم بیاییم بتواند فرهنگ‌سازی کند، تصمیم گرفتم تا اهدای ۳۰۰میلیون تومان به بیمارستان‌های بقیه الله الاعظم(عج) شهرستان علی آباد کتول و بیمارستان دانشگاه آزاداسلامی شهر شاهرود و بیمارستان معتمدی گرمسار را اعلام کنم و از دیگر اساتید نیز بخواهم به پویش «شکست کرونا» پیوسته و به هر صورت که می توانند برای ریشه کنی این بیماری و ویروس منحوس به میدان بیایند.

لادن مقدم با اشاره به وضع تحریم ‌های ظالمانه علیه کشورمان گفت:  ایران، کشور عزیز ما  متعلق به همه ماست و همه ما اعم از مردم، دولت و حکومت باید در کنار هم، بسیجی‌وار به میدان بیاییم و به هم کمک کنیم تا از این بحران عبور کنیم. اکنون هم که مثل همه سال‌های گذشته تحت تحریم‌های ظالمانه هستیم و حلقه هر روز تنگ تر می شود باید بیشتر از همیشه همدل و همراه یکدیگر باشیم تا از این شرایط به سلامت عبور کنیم. 

وی با دعوت از اساتید کشور یادآور شد: من می خواهم به عنوان عضوی از بسیج اساتید کشور از جامعه دانشگاهی خصوصا ً اساتید محترم دعوت کنم که در این برهه در کنار یکدیگر بایستند و به هر صورت اعم از کمک مالی، علمی، حمایت دانشی و تخصصی به کمک دیگر اساتید بسیجی بیایند تا جامعه نخبگانی و دانشگاهی که همیشه پیشگام در امر خیر بوده در بحران کرونا نیز کمک شایان توجهی به مردم داشته باشد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :