نماینده منتخب مردم علی‌آبادکتول در مجلس یازدهم گفت: برای تحقق جهش تولید باید معیشت و اشتغال مردم نیز بهبود پیدا کند.

به گزارش گروه اقتصادی کمالان نیوز: رحمت‌الله نوروزی منتخب مردم علی آبادکتول وبخس کمالان در این باره گفت: باید ابتدا معیشت و اشتغال مردم استان بهبود پیدا کند تا زمینه‌ تحقق جهش تولید فراهم شود.

وی با بیان اینکه گلستان ظرفیت‌های خوبی برای رسیدن به توسعه و جهش در امر تولید دارد، خاطرنشان کرد: بخش‌های کشاورزی، صنعت و گردشگری و همچنین تجارت خارجی می‌توانند زمینه افزایش و رونق تولید و در پی آن جهش در این بخش را رقم بزنند.

منتخب مردم علی‌آبادکتول در مجلس یازدهم با بیان اینکه کشاورزی استان سنتی است، گفت: سال‌ها به بهانه کشاورزی بودن و داشتن نواری باریک از جنگل‌های هیرکانی، امکان توسعه صنعتی از گلستان گرفته شده بود با اینحال بخش کشاورزی ما هم آنگونه که باید و متناسب با ظرفیت‌های بالقوه این بخش توسعه پیدا نکرد.

وی با بیان اینکه گلستان از داشتن صنایع بزرگ و مادر محروم است، افزود: صنایع موجود در استان عمدتا وابسته به بخش کشاورزی است و همین موضوع سبب شده تا در سایر بخش‌ها شاهد رونق نباشیم.

نوروزی اظهارداشت: در حال حاضر معیشت و اشتغال اولویت مهم و نخست مردم است و ما به دنبال تحول گرایی در حوزه اقتصاد استان به ویژه در بخش‌های کشاورزی، صنعت و گردشگری هستیم.

وی با بیان اینکه توسعه استان بدون حمایت از سرمایه‌گذاران امکانپذیر نیست، گفت: باید از سرمایه‌های بخش خصوصی حمایت کرد؛ متاسفانه بروکراسی‌های اداری و موانع موجود در امر سرمایه‌گذاری، سبب شده تا بخش خصوصی تمایل چندانی به امر سرمایه‌گذاری در استان نداشته باشد./تسنیم

این خبر را به اشتراک بگذارید :