منتخب مردم علی آبادکتول در مجلس یازدهم با تأکید بر اینکه باید کشاورزی از حالت سنتی خارج شود، گفت: با تحقق کشاورزی مبتنی بر دانش‌بنیان می‌توان اقتصاد کشاورزی استان را شکوفا کرد.

به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز: رحمت‌الله نوروزی نماینده منتخب مردم علی آبادکتول و بخش کمالان در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: باوجود مزیت‌ها و پتانسیل‌هایی که گلستان دارد، ولی با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستیم و بهره‌مندی ما از مواهب طبیعی که در اختیار داریم، بسیار پایین است.

وی افزود: با هماهنگی سایر منتخبین مردم استان در مجلس یازدهم، در گام اول مجمع نمایندگانی همدل تشکیل شد و اولین استانی بودیم که مجمع نمایندگان را تشکیل دادیم. نگاه ما این است که هر جای استان کمک بخواهد، تمامی نمایندگان پای‌کار بیایند و همپوشانی و هم‌افزایی داشته باشیم.

منتخب مردم علی آبادکتول در مجلس یازدهم با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان “جهش تولید”، تصریح کرد: اقتصاد دانش‌بنیان و صندوق نوآوری می‌تواند نقش مهم و اثرگذاری در تحقق شعار سال داشته باشد. استان گلستان در این بخش وضعیت مناسبی ندارد و به دنبال تقویت آن هستیم.

نوروزی خاطرنشان کرد: برای توسعه استان باید مجمع نمایندگان، استاندار، مدیران، نخبگان، دانشگاهیان و همه جریاناتی که به انقلاب، ولایت و شهدا اعتقاد دارند، فارغ از مسائل بخشی نگری و سیاسی پای‌کار بیایند. نیاز است تا با شناسایی و احصاء آسیب‌ها، مشکلات و تنگناها، چشم‌انداز توسعه استان در چهار سال آینده را ترسیم کرد و بر اساس آن گام برداشت.

وی در ادامه بابیان اینکه اولویت اول ما در استان گلستان کشاورزی است، گفت: اگر بتوانیم در موضوعاتی از قبیل کشاورزی مبتنی بر دانش‌بنیان، توسعه مکانیزاسیون کشاورزی، آبیاری تحت‌فشار و رعایت الگوی کشت بر اساس سیاست‌های مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم کشاورزی کار کنیم، اقتصاد کشاورزی استان شکوفا خواهد شد.

منتخب مردم علی آبادکتول در مجلس یازدهم بیان کرد: با توجه به افزایش قیمت ارز، می‌توان کشت پنبه را دوباره در استان احیا کرد و درآمد کشاورزان را افزایش داد.

نوروزی، توسعه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی و حمایت از صنایع خرد و کلان را از اولویت‌های مجمع نمایندگان استان دانست و گفت: در حال حاضر ۳۲ شهرک و ناحیه صنعتی در گلستان داریم که برخی از واحدهای آن‌ها نیاز به تقویت شدن دارند

این خبر را به اشتراک بگذارید :