به گزارش گروه اجتماعی کمالان نیوز، ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد در «طرح سه شنبه های تکریم» این هفته به سراغ خانواده طلبه شهید موسی مظفری، از اهالی شهرستان علی آبادکتول رفت.

شهرستان علی آبادکتول ۴۵۷ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که از این شهدا تعداد ۲۲ شهید گمنام، ۳۰ شهید مفقودالاثر، ۱۲ شهید هنرمند، ۹ شهید روحانی، ۷ شهید سردار و دو شهید مدافع حرم هستند.

شهید مظفری در سال ۱۳۶۰ در منطقه گیلانغرب به شهادت رسیده است و از نیروهای ارتش بود.

در این دیدار که امام جمعه علی آبادکتول حجت الاسلام سیدعلی مهدی نژاد به همراه مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان و مدیر بنیاد شهید شهرستان و مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان حضور داشتند امام جمعه شروع به صحبت کردند و از محاسن شهادت از منظر دین سخنانی را ایراد کردند.

حجت الاسلام مهدی نژاد امام جمعه علی آباد کتول افزود: شهدا و جوانان ما در راه خدا خون دادند و در ایثار و دافع از نظام و کشور کوتاهی نکردند.

وی با بیان اینکه ایثار شهدا باعث شد که حزب بعث نابود شود، اظهارداشت: خون شهدای ما اثر ظاهری و باطنی داشت و اثر معنوی آن باعث نابودی صدام شد و ظاهری آن پیروزی در جنگ و نیفتادن یک سانت از کشور ما به دست دشمن بود.

حجت الاسلام مهدی نژاد تاکید کرد: این عزت امروز نظام جمهوری اسلامی در جهان مرهون خون شهداست که باعث ضعیف شدن ترامپ در مقابل ایران شده است.

به گفته وی، هر قطره خون خون شهید موج ایجاد می کند و خون شهدای ما چنین امواجی را به وجود می آورد.

امام جمعه علی آباد کتول با اشاره به اینکه دعای خانواده پاک شهدا بهترین پاداش برای ماست و خدمت خانواده های شهدا یک توفیق است، از مسئولان ستاد هماهنگی کانون های مساجد گلستان در جهت تقدیر از خانواده شهدا تشکر کرد.

فضای بسیار صمیمی و خوبی در منزل شهید حاکم بود، خانه ای محقق اما باصفا که مادرشهید اگرچه کسالت داشتند اما با روحیه بسیار خوبی از مهمانان دعوت و پذیرایی کردند.

پدر شهید موسی مظفری که خودشان از روحانیون مبارز انقلاب بودند به رحمت خدا رفته بودند.

مادر شهید مظفری در سخنانی کوتاه از روحیات فرزندش تعریف می کرد، شهید مظفری را فردی کتوم، محجوب و با روحیه توصیف کردند به گونه ای که همه فعالیت هایش را برای خداوند و با اخلاص انجام می داد.

 در ادامه مهدی بیکی مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان اظهارداشت: یکی از برنامه هایی که متولیان فرهنگ و مجریان سیاست های فرهنگی کشور برای ارتقای سطح معنوی جامعه دارند این است که ارزش های اسلامی و انسانی را در بین افراد جامعه گسترش دهند از همین رو فرهنگ ایثار و شهادت یکی از فاکتورهای مهم برای این ارتقای اجتماعی است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان افزود: اگر امروز پس از گذشت ۴۰ سال از این انقلاب و پس از تحمل رنج ها، مشقت ها و مشکلاتی که از سوی دشمنان به این کشور تحمیل شده است.

وی اظهارداشت: اما کشور استوار و مقاوم به مسیر خودش ادامه داده است، بی شک مدیون مجاهدت ها، رشادت ها و صبوری های شهدا، جانبازان، ایثارگران و خانواده آنها است.

بیکی گفت: هیچ کشوری بدون فرهنگ ایثار و شهادت به استقلال سیاسی و فرهنگی نمی رسد، مجاهدت و ایثار است که جلوی بسیاری از حملات نظامی و هجمه های فرهنگی دشمن را گرفته است.

وی ادامه داد: امروز اگر ما بخواهیم راه شهدا، بزرگان دین و آنهایی که در استقلال و سربلندی این سرزمین نقش داشته اند را ادامه بدهیم باید یک فکر و ضمیر آگاه نسبت به مسائل داشته باشیم و مسائل سیاسی و فرهنگی جهان و کشور را خوب ارزیابی و تجزیه و تحلیل کنیم و دشمن را در هر لباس و پوشش خوب بشناسیم و در این راه مقاومت و مجاهده کنیم.

بیکی افزود: شهدا ولی نعمتان این کشور هستند و تقدیر و تکریم خانواده های آنان موجب می شود که فرهنگ ایثار و شهادت در کشور گسترش پیدا کند.

در پایان این دیدار نیز ضمن دعا و قرائت فاتحه برای روح شهید و منسوبینش، مادر شهید به وسیله قرآن و لوح تقدیر توسط امام جمعه و مسئولان شهر مورد تجلیل قرار گرفت./شبستان

این خبر را به اشتراک بگذارید :