فرماندار علی آباد کتول گفت: متاسفانه بخاطر عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح شهرستان، مجددا به شرایط نارنجی شیوع کرونا بازگشتیم و این هفته دوم است که این شرایط وجود دارد.

 به گزارش گروه سلامت کمالان نامه، محسن سوخته سرایی فرماندار شهرستان علی آباد کتول در جلسه ستاد کرونا شهرستان که بصورت ارتباط ویدئو کنفرانس با ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا استان و به ریاست استاندار، برگزار شد، خواستار تشدید نظارت ها در سطح شهرستان شد.

وی تصریح کرد: این موضوع به این خاطر است که شرایط برای مردم عادی شده و نظارتهای مستمر اکیپهای بازرسی نیز کمرنگ شده است و این موضوع برای مردم اینگونه تلقی شده که شرایط خوب است ولی اگر پروتکلهای بهداشتی نظیر استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و بهداشت فردی، رعایت نشود امکان بازگشت شرایط قرمز و تشدید محدودیتها و حتی تعطیلی بازار وجود دارد.

سوخته سرایی با توجه به ازدحام جمعیت در آرامستانها و بالاخص در روزهای پنجشنبه، بیان کرد: بایستی برنامه ریزی مناسبی جهت کنترل اوضاع در این مکانها صورت پذیرد، و شرایط بگونه ای باشد که هم مردم به زیارت اهل قبور و مراسمات اموات بپردازند و هم جمعیت حاضر در آرامستانها کنترل شود.

لازم به ذکر است:بازارهای هفتگی در سطح شهرستان تعطیل و فقط گروههای شغلی ۱ و ۲، مجاز به فعالیت هستند و گروههای شغلی ۳ و ۴ تعطیل می باشند.

بر اساس اعلام ستاد کرونا استان، ۲ شهرستان گرگان و علی آباد کتول در وضعیت نارنجی وشهرستانهای مراوه تپه، گالیکش، رامیان و گمیشان آبی و باقی شهرستانها زرد هستند.در حال حاضر ۳۴۷ بیمار در بیمارستانهای گلستان بستری هستند که از این تعداد ۶۳ بیمار در بخش icu و ۲۴ بیمار با استفاده از دستگاه ونتیلاتور به حیات خود ادامه می دهند و متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ نفر در سطح استان بر اثر ابتلا به کرونا فوت شده اند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :